#BAMBİ


#BAMBİ

ISLAK HAMBURGER

İstanbul Taksim Sıraselviler de 1974 yılında İstanbul da hizmet vermeye başlamış olan Bambi de Türkiye deki en lezzetli ıslak hamburgeri yiyebilirsiniz

You can eat the most delicious wet hamburger in Turkey at Bambi, which started to serve in Istanbul in 1974 in Sıraselviler, Istanbul.

 

Özel sosu, yumuşacık özel ekmeği ve özel baharatlarla hazılanan lezzetli köftesi ile İstanbul da 15 değişik semt de hizmet veren şubelerinde İstanbul sokak lezzeti klasiği olan ıslak hamburgeri mutlaka tatmalısınız. 

With its special sauce, soft special bread and delicious meatballs prepared with special spices, you should definitely taste the wet hamburger, a classic of Istanbul street flavor, at its branches serving in 15 different districts in Istanbul.

Sokak lezzetlerinde üst sıralarda yer alan ve yediden yetmişe herkesin zevkle tükettiği Türkiyenin başlıca sokak lezzetlerinden olan ıslak hamburgeri ve ayran ikilisi ülkemize gelen turistlerinde severek tükettiği başlıca yiyeceklerimizden biridir.

One of the main street flavors of Turkey, which is at the top of the street tastes and consumed with pleasure by everyone from seven to seventy, the wet hamburger and ayran duo are one of our main foods that are consumed fondly by the tourists coming to our country.