#3 UNKAPANI PİLAVCISI


#3 UNKAPANI PİLAVCISI

TAVUKLU PİLAV

Sokak lezzetlerinin olmazsa olmazı tavuklu pilavın gerçek adresi Tarihi Unkapanı Pilavcısıdır

Pilav, Osmanlı zamanından beri geleneksel lezzetlerimizden biri olmuştur. Bu 100 Yıllık tarihi lezzet günümüze kadar aynı lezzet hassasiyetiyle korunarak aktarılmıştır. Bu mirası, Tarihi Unkapanı Pilavcısı olarak sahiplenen firma bu eşsiz lezzet müşterilerinin beğenisine sunmaktadır.

The real address of chicken pilaf, which is a must for street tastes, is Historical Unkapanı Rice.

Pilaf has been one of our traditional flavors since Ottoman times. This 100-year-old historical flavor has been preserved with the same taste sensitivity until today. Embracing this heritage as Historical Unkapanı Pilaf, the company offers this unique flavor to its customers.
 

Tescilli bir lezzet olan Tarihi Unkapanı Pilavcısı çeşitli lezzetleri mükemmel pilavı ile birleştirerek müşterilerine hergün farklı lezzetler sunar.Tavuklu, Nohutlu, Ciğerli, Karışık olarak arzunuza göre hazırlanan pilavları bol köpüklü açık ayran ve turşu eşliğinde afiyetle yiyebilirsiniz.

Historical Unkapanı Pilaf, which is a registered flavor, combines various flavors with excellent rice and offers different flavors to its customers every day. You can enjoy the pilafs prepared according to your desire as Chicken, Chickpea, Liver, Mixed, accompanied by a lot of sparkling open buttermilk and pickles.