#3 DA MARIO


#3 DA MARIO

RISTORANTE/PIZZERIA

Da Mario. 1993'ten beri eşsiz İtalyan lezzetlerini İstanbullularla buluşturuyor.

İstanbul'un ilk İtalyan restoranı Da Mario, zengin menüsü ve benzersiz atmosferiyle, 1993 yılından bu yana misafirlerine kusursuz hizmet vermektedir. İtalyan mutfağından lezzetler sunan ve zengin menüsü ile dikkat çeken Da Mario, iş ve kutlama yemeklerinin de vazgeçilmez adreslerinden biridir.
 

Da Mario. It has been bringing unique Italian flavors to Istanbulites since 1993.

Istanbul's first Italian restaurant, Da Mario, has been providing perfect service to its guests since 1993 with its rich menu and unique atmosphere. Offering flavors from Italian cuisine and attracting attention with its rich menu, Da Mario is one of the indispensable addresses of business and celebration meals.

Yıllardır kalitesi değişmeyen İstanbul'un en köklü İtalyan restoranlarını Da Mario misafirlerine nezih ve samimi bir ortam sunmaktadır.Son derece keyifli olan bu mekanda yemekler lezzetli servis kalitesi yüksek. Dilerseniz güzel bir akşam yemeği dilerseniz de küçük ama şık bahçesinde arkadaşlarınızla bir araya gelerek güzel İtalyan mutfağı ve şaraplarının keyfini çıkarabilirsiniz.
 

Da Mario, one of the most established Italian restaurants of Istanbul, whose quality has not changed for years, offers its guests a decent and friendly atmosphere. The food is delicious in this place, which is extremely enjoyable, and the service quality is high. If you wish, you can have a nice dinner or gather with your friends in the small but stylish garden and enjoy the fine Italian cuisine and wines

Sebze çorbası,Risottoları ve özellikle odun fırınından çıkan pizzaların yanısıra tatlı menüsüylede iddialı bir mekan.
 

It is an assertive place with its dessert menu as well as vegetable soup, risottos and especially pizzas from the wood oven.